6. schůze Senátu

27. 2. 2019

6. schůze Senátu

Je smutnou skutečností, že téměř na den přesně 71. výročí komunistického puče jsme v Senátu museli řešit něco, co plně ukazuje neschopnost komunistů se jakkoli reformovat. 
Dnes jsme totiž v horní komoře projednávali poslanecký návrh spočívající v možném zdanění finančních náhrad církvím, jehož autory byli právě poslanci za KSČM. Ti jím opět potvrdili, že smlouvy považují za cár papíru. Přesně o to se totiž s návrhem o církevních restitucích pokoušejí - vůbec jim nevadí, že náhrady jsou již smluvně podchyceny a že ve slušné společnosti se smlouvy neporušují. Díkybohu, 64 ze 74 senátorů má zdravý rozum, takže návrh byl zamítnut, čímž se vrací zpět do Sněmovny. 
Je samozřejmě možné, že nás poslanci přehlasují, protože komunisté vydírají vládu ANO a ČSSD a svými hlasy ji drží u moci. 
V tom případě je však zcela jisté, že návrh skončí u Ústavního soudu. Chci ale velmi poděkovat všem svým kolegům, jakož i všem lidem, kteří nám dnes drželi pěsti, že se tak razantně postavili zlu a hrubému jednání, s nímž komunisté vyrukovali.