Jednání s korejskou jadernou firmou

31.7.2020
Jednání s korejskou jadernou firmou

Ve středu 29. července nás v Senátu navštívili zástupci společnosti Korean Hydro & Nuclear Power (KHNP). Jedná se o jednoho ze zájemců o výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Záměrem setkání bylo představit společnost, informovat o projektu dostavby bloku jaderné elektrárny v Dukovanech a prodiskutovat budoucnost jaderné energetiky v České republice.
KHNP je státem vlastněná společnost s 50letou zkušeností v oblasti výstavby jaderných a vodních elektráren. Pohybují se ve výstavbě a provozování jaderných a vodních elektráren. Jako jeden z lídrů jaderného energetického průmyslu jsou spolehlivým dodavatelem jaderných reaktorů a příslušných komponentů. V současnosti provozují 24 jaderných elektráren a dalších 8 buduje ve Spojených arabských emirátech a Koreji.
Ve společné diskusi zástupci společnosti potvrdili, že jedním z principů KHNP je spolupráce s lokálními firmami a jejich zapojení do dodavatelského řetězce. Při výstavbě nového bloku JE Dukovany proto plánují spolupracovat s českými firmami. Podpora domácí komunity je pro KHNP zásadní a v regionu Třebíčska se již několik let angažují v dobrovolnických a jiných programech.