Debata s Jiřím Drahošem a studenty v Třebíči

9.3.2023
Debata s Jiřím Drahošem a studenty v Třebíči

S kolegou Jiřím Drahošem jsme absolvovali i debatu se studenty na Gymnáziu Třebíč, kam kromě "domácích" dorazili i studenti Katolického gymnázia Třebíč, Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč Střední průmyslové školy Třebíč a VOŠ a SŠ veterinární, zemědělské a zdravotnické Třebíč. Ptali se nás na význam Senátu, prezidentské volby (letošní i ty minulé), školství, boj s inflací, valorizaci důchodů, postavení žen v politice i mé politické začátky. A na ty jsem zavzpomínala moc ráda. 

V roce 1998 jsem se stala místostarostkou obce Koněšín a roce 2000 jsem převzala post starostky. Tehdy jsem byla jediná žena mezi zastupiteli. V dalších letech jsem se pak dostala i do krajského zastupitelstva a od roku 2005 do 2020 jsem měla tu čest předsedat mikroregionu Horácko a měla jsem pod sebou 33 obcí (dnes jich je o jednu více). 1. 7. 2007 se mi povedlo zavést například lodní dopravu na Dalešické přehradě. 

A musím říct, že všechna tato praxe mi teď pomáhá v Senátu. Je nás tam víc starostů – ať už z velkých měst či malých obcí, i když je pravda, že z tak malé vísky jsem tam možná jediná, a rozumíme si, protože mluvíme stejným jazykem. 

Během své politické kariéry jsem se snažila motivovat spoustu lidí a doufám, že se mi to teď daří i u mladých. Je velmi důležité, aby se i studenti zapojovali do věcí veřejných a do dění ve svých obcích. Protože mladí jsou naše budoucnost a jednou to po nás převezmou. Ještě jednou děkuji za podnětnou debatu a brzy opět na viděnou.