Druhá šance pro věci, radost pro lidi.

18. 6. 2026

Jednou ze zastávek během mé pondělní návštěvy Moravských Budějovic bylo i nové Re-use centrum, které mi představil starosta města Martin Ferdan. Na jeho otevření jsem se těšila už delší dobu, protože podobné projekty považuji za velmi smysluplné.

 
Ne všechno, co zlepšuje život ve městě, musí být velkou investicí. Někdy stačí dobrý nápad. Re-use centrum dává věcem druhou šanci, šetří životní prostředí a zároveň nabízí lidem možnost pořídit si za symbolickou částku něco, co ještě může dlouho dobře sloužit. Navíc výtěžek pomáhá s péčí o městskou zeleň. To je spojení, které si zaslouží podporu.
Přiznávám se, že jsem neodolala ani já. ???? Odjížděla jsem s několika praktickými věcmi do domácnosti a největší radost mi udělal nález pro mého vnoučka. Traktůrek a další stavební stroje okamžitě vzbudily nadšení. ????
Právě v takových chvílích si člověk uvědomí, že věci nemusí skončit svou cestu ve chvíli, kdy je přestaneme využívat my. Mohou ještě dlouho dělat radost někomu dalšímu.
Přeji novému Re-use centru, aby se stalo oblíbeným místem nejen pro obyvatele Moravských Budějovic, ale i okolních obcí. Věřím, že si rychle najde své příznivce a bude dobře sloužit městu i jeho obyvatelům. ♻️????
???? Areál Technických služeb Moravské Budějovice
???? Otevřeno:
• pondělí 8:30–11:30 | 12:00–17:00
• čtvrtek 8:30–11:30 | 12:00–17:00
 
Video zde.