Krajské kolo Soutěže mladých zdravotníků

24.5.2023
Krajské kolo Soutěže mladých zdravotníků
Krajské kolo Soutěže mladých zdravotníků Třebíč proběhlo dnes na ZŠ Týnská a mně bylo potěšením převzít nad touto soutěží záštitu.
Soutěže se zúčastnily pětičlenné týmy, které měly za úkol předvést své dovednosti z oblasti první pomoci. Soutěžní disciplína byla například v transportu zraněných, obvazové technice, mozkové mrtvici a zranění při úrazech.
Soutěže se zúčastnilo celkem 40 dětí ve dvou kategoriích. Soutěž I. Stupně vyhrála ZŠ Týnská ze 4 soutěžních týmů a soutěž II. Stupně vyhrála ZŠ Otokara Březiny Jaroměřice nad Rokytnou také ze 4 soutěžních týmů. Vítězové postupují do Republikového kola soutěže, které se bude konat v Opavě. Moc gratuluji všem dětem, kteří se soutěže zúčastnily. Všichni předvedli neuvěřitelné výkony a jsou pro mě vítězové. Přála bych si, aby všichni lidé uměli na takové krizové situace zareagovat tak skvěle, jak předvedly na soutěži děti. Velký obdiv mají figuranti, kteří dokázali skvěle nasimulovat modelovou situaci. Během dne měli soutěžící možnost prohlídky záchranných složek, kteří přijali pozvání na soutěž.
Moc děkuji za pozvání paní ředitelce Českého červeného kříže Třebíč Haně Fukalové. Vždy mi dělá obrovskou radost vidět, jak děti něco dělají s chutí a radostí a o to víc, když jde o dobrou věc. Všichni předvedli skvělé výkony. Vítěz je každý, kdo zachrání lidský život!