Na Happy run ve Valči

25. května

Na Happy run ve Valči

Letos se běželo pro Vávrovi. Díky všem, kteří běželi a také přispěli. 

Hodně dojemné bylo pro mě setkání s paní Jitkou Vávrovou z Chroustova na třetím ročníku běhu Happy Run ve Valči. Tento charitativní závod se letos konal 26. května a jeho cílem je pomáhat lidem z našeho blízkého okolí. Paní Vávrová se stará o svého manžela Milana, který po těžkém úrazu vyžaduje nepřetržitou péči. Shodou okolností je to také můj kamarád, s nímž jsem se velmi spřátelila poté, co jsem se stala starostkou Koněšína. Tehdy mi velmi pomohl s likvidací černých skládek v obci. Před třemi roky ale přišel ten osudný okamžik, kdy se Vávrovým změnil celý život. Okamžik, který velmi zasáhl i mě, protože si Milana velice vážím za jeho kamarádství a laskavost.

Na letošním Happy Runu jsem tedy Jitce Vávrové předala sama za sebe dvoutisícový šek a za obec Koněšín šek na 10 tisíc korun. V rámci závodu a díky dalším sponzorským darům se pro Vávrovy podařilo vybrat 359 tisíc korun.

Chtěla bych poděkovat organizátorkám této krásné akce – Petře Palátové, Monice Palátové a Martině Vašíčkové, skvělým děvčatům, bez nichž by nebylo tolik srdcí na dlani. Srdcí, která chtějí pomáhat. Ještě jednou díky nejen jim, ale všem, kteří se běhu zúčastnili a přispěli na dobrou věc. A hlavně – díky Jitce Vávrové za to, kolik svému Milanovi věnuje lásky a péče.

Hana Žáková