Návrat Slovanské epopeje Alfonse Muchy

12.9.2021
Návrat Slovanské epopeje Alfonse Muchy
Slavnostní večer k návratu Slovanské epopeje Alfonse Muchy s komentovanou módní přehlídkou secesních klobouků a koncert Bratří Ebenů na nádvoří zámku Moravský Krumlov, byl opravdu výjimečný. Po mnohaletém snažení starosty Moravského Krumlova a senátora Tomáše Třetiny společně s dalšími zapálenými lidmi se povedlo neskutečné. Získat finanční prostředky na rozsáhlou opravu zámku, dodržet všechny termíny a podmínky zapůjčení tohoto velkolepého díla a přesvědčit o této myšlence zainteresované. Mohla bych pokračovat ve výčtu dalších a dalších úkolů, kterými si museli krumlovští projít.
Těší mě, že jsem mohla být, byť jen z malé části u tohoto počinu. Vždyť i Třebíčsko má nemalou vazbu s mistrem malířem. Maminka Alfonse Muchy paní Amálie za svobodna Malá, se narodila v malebné osadě Kundelov nedaleko Budišova v rodině mlynáře.
Slavnostní večer se neobešel bez přítomnosti mnoha významných hostů, mezi nimiž nemohl chybět vnuk malíře John Mucha. Společná fotografie senátorů s tímto charismatickým mužem, dokresluje celkovou atmosféru večera.
Moravskému Krumlovu přeji, ať vám Slovanská epopej přinese mnoho radosti, nových příležitostí a hojnost spokojených návštěvníků.