Návštěva dětí prvního stupně ZŠ Koněšín v Senátu

18.5.2023
Návštěva dětí prvního stupně ZŠ Koněšín v Senátu

Včera mě v Senátu navštívil zatím nejmladší ročník.

Děti prvního stupně ZŠ Koněšín, které jsem zvala již mnohokrát, ale až nyní se nám návštěvu zadařilo realizovat. Celá návštěva byla pro mě velmi srdeční záležitostí, protože s mnoha dětmi se často setkávám v Koněšíně a řadu z nich jsem vítala do života ještě jako starostka obce.

Doprovázela jsem je celý den od ranního nástupu do autobusu až po večerní návrat. Děti jsem provedla sídlem Senátu a přilehlou Valdštejnskou zahradou. V kostele Panny Marie Vítězné shlédly sošku Pražského Jezulátka. Další zastávkou byla Lennonova zeď na pražské Kampě, kde děti měly možnost prohlédnout si zanechané vzkazy a připsat také ty své. Pokračování naší cesty vedlo k Čertovce, Werichově vile, přes Karlův most a Staroměstské náměstí, kde děti obdivovaly Staroměstský orloj, až na Hlavní nádraží Praha, odkud jsme se vydali zpět do Koněšína. Za celý den jsme s dětmi ušli neuvěřitelných 9 km a za to mají můj obrovský obdiv.

Děkuji paní ředitelce Jitce Rychlé a učitelskému sboru za vstřícný přístup, ochotu, dohled a vzájemnou symbiózu po celou dobu výletu.

Za čas strávený s dětmi jejich pohledem a vnímáním, velmi děkuji, je totiž nenahraditelný.