Návštěva městyse Okříšky

10.5.2022
Návštěva městyse Okříšky
Návštěva obcí, městysů a měst mě vždy potěší. Včera jsem měla příležitost zavítat do městyse Okříšky.
 
Starosta Zdeněk Ryšavý a místostarosta Ladislav Příhoda mi byli skvělými průvodci. V budově radnice jsem si se zájmem prohlédla nově opravenou zasedací místnost a pohovořila s pracovníky stavebního úřadu. Podpora a zachování stavebních úřadů je i mojí prioritou.
 
Následně jsme se přesunuli do budovy bývalého úřadu městyse, kde se po zdařilé rekonstrukci podařilo vybudovat sedm bytů pro mladé rodiny.
 
Následoval přesun do budovy mateřské školy, paní ředitelka Lenka Račáková nás provedla přístavbou školky. Není divu, že se tu dětem líbí a jejich počet se stále zvyšuje. Ze čtyř plných tříd se možná od podzimu rozrostou o další.
 
V těsné blízkosti školky se nachází Základní škola Okříšky, příspěvková organizace, paní ředitelka Alena Brabcová přichází stále s novými nápady na vylepšení školy a je hezké, že zřizovatel, tedy vedení městyse, se snaží na projekty vyčlenit ze svého rozpočtu nemalé prostředky, včetně získávání dotací.
 
Posledním místem prohlídky byla Knihovna Okříšky a ta mi vzala dech. Jedním slovem krásná, moderní a elegantní. Paní knihovnice Radmila Malá svoji profesi vykonává řadu let a s knihovnou zažila několik stěhování, až svoje místo nalezla v budově bývalé spořitelny.
 
Okříškám se daří a vedení městyse přeji, aby tomu tak bylo i v dalších letech.
 
Děkuji za pozvání, spoustu milých setkání a krásnou květinu.