Návštěva ZŠ Husova Náměšť nad Oslavou

9. 5. 2019

Návštěva ZŠ Husova Náměšť nad Oslavou

Jak funguje Senát, jeho pravomoce, kde sídlí a spoustu dalších informací jsem se dnes pokoušela předat žákům osmých a devátých ročníků na Základní škole Husova v Náměšti nad Oslavou.  Mě osobně zajímalo, čemu by se jednou děti chtěly věnovat, jestli již mají o svém vlastním směřování jasno, či naopak ještě neví. Ti co již vědí, kam budou upínat své vědomosti a další studium přeji, ať se jim splní jejich sny. Práce s dětmi mě vždy naplňovala, jsou zvídavé, energické, všímavé a umí překvapit. Na dětech nejvíce poznáte výchovu, případně nevýchovu rodiny, zájem o veřejné dění či pouhou apatii. Přesto o ně nemám strach, již nyní se tam rýsují politikové, zemědělci, zootechnici, cukrářky, herečka, profesionální sportovci, strojvedoucí, učitelé a vojáci z povolání.

Vedení školy přeji, ať je žáci překvapují pouze v tom pozitivním slova smyslu a jmenovitě paní ředitelce Mgr. Věře Špačkové a paní učitelce Mgr. Jitce Julii Odrazilové děkuji za pozvání a možnost vyzkoušet si být jednou v životě učitelkou. 

Když jsem v roce 1983 zmíněnou školu vycházela, zdaleka jsem netušila, že se do ní jednou vrátím, abych mohla předat své zkušenosti další generaci. Snažila jsem se u nich probudit větší zájem o veřejný život a dění. Vždyť právě tyto děti jednou budou předávat své zkušenosti další generaci.

Milým překvapením pro mne též bylo nečekané setkání s mým třídním učitelem panem Janem Chatrným. Ze srdce děkuji.