Oslavy 20 let DPS Koutkova

7.12.2019
Oslavy 20 let DPS Koutkova

„Dvacítka, to je taková krásná slečna,“ zaznělo včera v domově pro seniory na Koutkově ulici v Třebíči. A také, že ano – DPS Koutkova je opravdu krásné zařízení, které přesně 5. prosince oslavilo již 20 let od svého vzniku.
Musím říct, že všichni jeho obyvatelé jsou mému srdci velmi blízcí. Mnohé z nich znám opravdu dobře, protože se s nimi setkávám v rámci dobrovolnických dnů. A proto jsem byla ráda, že si s nimi mohu na toto významné výročí přiťuknout. Protože dvacítka, to je zkrátka skvělý věk – dospělost, krása, ale přitom ještě mladická rozvernost. A přesně to vystihuje i DPS Koutkova. Už je velmi dobře zavedený, krásně vybavený, zároveň ale stále přináší něco nového. Viděli jsme to i na projekci, která nám ukázala nejen samotné začátky domova, ale také aktivity, jichž se zdejší obyvatelé účastní. Kdokoli chce, může si užít pohybu při petanque (mimochodem, na nedávné celorepublikové soutěži ve Zlíně tým z DPS Koutkova vyhrál zlato), osvěžovat si mozkové buňky v univerzitě třetího věku nebo se účastnit kulturních programů. Domov má skvělé vedení, které o klienty opravdu dobře pečuje. Paní ředitelka Helena Chalupová je žena na svém místě, stejně jako bývala její předchůdkyně paní Božena Fáberová, která klientům také přišla pogratulovat.
Já osobně bych ze všeho nejvíce chtěla obyvatelům domova popřát, aby slůvko „domov“ nechápali jen jako úřední výraz na papíře či na ceduli, ale bylo hlavně hluboce uloženo v jejich srdcích. Děkuji paní ředitelce, ale i sestřičkám, kuchařkám, uklízečkám, dobrovolníkům, zkrátka všem, kteří se snaží vytvářet takové podmínky, aby se vám v domově dobře žilo. Ať na vás dohlíží anděl strážný, kterého jsem věnovala paní ředitelce, a svíčka s vyobrazením Svaté rodiny, která byla mým druhým darem, je pro vás světlem života.
Velké poděkování patří i všem vystupujícím: spolku Míša a Míša, kapele Lučanka a dalším.