Podpora akce Movember třebíčskými florbalisty

10.11.2019
Podpora akce Movember třebíčskými florbalisty

Dnes jsem velice ráda převzala záštitu nad dnešním utkání Národní florbalové ligy východ mezi Snipers Třebíč a Troopers z Moravan u Brna. Třebíčský tým mě totiž oslovil, zda bych svou účastí mohla podpořit jejich zapojení do akce „Movember“, tedy celosvětové osvětě boje proti rakovině prostaty a varlat. Velice ráda jsem souhlasila – a zároveň se těšila, že poprvé v životě navštívím florbalový zápas. Třebíč hraje třetí nejvyšší soutěž, přičemž právě Troopers jsou v čele tabulky bez ztráty jediného bodu. Na utkání tedy zavítalo množství diváků – což je jedině dobře, protože svou účastí a příspěvkem podpořili akci Movember.
Musím konstatovat, že mě florbal překvapil svou rychlostí. Hra se přelévala ze strany na stranu, rozhodně nebyla nouze o zajímavé situace. Troopers však nakonec potvrdili svou kvalitu a zápas skončil 12:4. Z pohledu sportovního to není dobrý výsledek, z pohledu lidského, tedy vezmeme-li v potaz charitativní pozadí zápasu, však žádný sportovní výsledek není důležitý. Důležitý je výsledek osvětový, tedy že naši kluci plní zdraví a života nezapomínají na méně šťastné muže, které postihla právě rakovina prostaty či varlat. Za to jim tleskám neméně tak hlasitě, jako jsem dnes tleskala každému jejich gólu.
Akce Movember běží celý listopad a třebíčští florbalisté na ni vybírají po celý měsíc. Jen za dnešek pro ni na dobrovolném vstupném získali 2600 Kč – a tak jsem moc zvědavá, jak bude vypadat celková částka.
Moc děkuji všem hráčům Snipers i Troopers za velmi vstřícné a milé přivítání, panu trenéru Michalu Pazderníkovi za krásnou kytici a kapitánovi našeho celku panu Jaroslavu Dlabačovi za skvělou klubovou šálu. A také děkuji svému kamarádovi Radku Homolkovi, jehož celá rodina pro Snipers doslova žije, že mě oslovil, abych dnešní utkání zaštítila. Udělala jsem to opravdu velice ráda, protože každá podobná akce může v konečném důsledku zachránit lidské životy. Díky, kluci! A díky všem, kdo do akce Movember přispívají!