První školní den v ZŠ a MŠ Lipník

2.9.2019
První školní den v ZŠ a MŠ Lipník

Dnes jsem se vrátila do svých dětských let . Zavítala jsem totiž mezi školáčky v ZŠ a MŠ Lipník, kteří stejně jako všechny ostatní děti jejich věku vstoupili do nového školního roku 2019/2020. V Lipníku mají tři prvňáčky – dvě holčičky a jednoho chlapečka. Asi jste pochopili, že lipnická škola je malotřídka, kde se děti různého věku učí pohromadě. Tím více mi to připomnělo má raná školní léta, kdy jsem coby malá holka navštěvovala malotřídku v Ocmanicích a Naloučanech.
Osobně mám tyto maličké školičky moc ráda, protože v nich je něco, co člověk ve velkých školách nevidí. Vzájemný respekt mezi dětmi všeho věku a jakási rodinná pohoda a pospolitost, která je navíc dotvářená výbornými učitelkami se srdcem na dlani. To platí i pro paní učitelky v Lipníku. Ráda jsem si v doprovodu paní ředitelky Dagmar Koubkové prohlédla prostory školy i školky, které se nacházejí v jedné přízemní budově. I navzdory tomu, že má Lipník pouhých 385 obyvatel, jeho škola se může klidně srovnávat se školami v mnohem větších obcích i městech. Dětem tu opravdu nic nechybí a musím se přiznat, že jsem jim tak trochu záviděla, jak krásné nyní mají vybavení.
Paní ředitelka je zároveň učitelkou prvního a druhého ročníku. V Lipníku mají také třetí a čtvrtou třídu, které se ještě loni učily společně s prvňáky a druháky. Dětí v Lipníku však utěšeně přibývá, a tak paní ředitelka požádala obec, aby mohla otevřít samostatnou učebnu pro starší děti, které učí její kolegyně.
Chtěla bych poděkovat všem paním učitelkám za velice hezké přijetí a také poděkovat lipnickému starostovi panu Miroslavu Svobodovi za milé přivítání a za možnost prohlédnout si prostory obecního úřadu. Lipník je velmi hezká obec, na níž je vidět dobré vedení a také výborná sousedská spolupráce. Ať se všem jejím obyvatelům v Lipníku dobře žije a pro všechny děti ve zdejší škole ať platí Komenského „Škola hrou“. Ať se jim (i paním učitelkám :-)) ve škole líbí!