Setkání s paní ředitelkou Nemocnice Třebíč

27. listopadu 2018

Setkání s paní ředitelkou Nemocnice Třebíč

Paní ředitelku Nemocnice Třebíč, o. p. s., Ing. Evu Tomášovou znám od vidění již delší dobu. Měla jsem tu možnost se s ní potkat osobně, třeba na dnech otevřených dveří, ale nikdy nebyl čas si popovídat o chodu, problémech, vizích a též i úspěších naší nemocnice.  Raději začnu pozitivními zprávami. 

Nemocnice se nám mění před očima, máme nové pavilony, chystají se další, modernizuje se atd. Věděli jste například, že nemocnice má celkem 536 lůžek? Také mě překvapilo, kolik pacientů nemocnice ošetřila k 30. červnu letošního roku. Hospitalizovaných pacientů bylo 9 634, ambulantních 88 400. To jsou pro mne téměř astronomická čísla. S těmito daty umět pracovat, zabezpečit chod všech oddělení a provozů tak, aby byla všeobecná spokojenost od pacientů i personálu, je nadlidský výkon. Jste v jednom nekončícím kole, a k tomu musíte ještě sledovat legislativu, aby i zákonům bylo učiněno zadost. 
Je hezké, že zákonodárci myslí na zdravotníky a odhlasovali zvýšení platů, ale nikdo z nich již neřekl, kde na to vzít. Je to takové typicky české - slibem nezarmoutíš, přidáno jsme vám odsouhlasili a ředitel nemocnice ať se stará. Kdo by se nestaral, ale bez peněz to opravdu nejde. Tak si říkám, jak dlouho ještě může takový systém fungovat? 
Paní ředitelce Tomášové a jejímu týmu děkuji, že to doposud zvládají a odvedli pro nás všechny obrovský kus práce.