Slavnostní nástup mužstva u příležitosti 20. výročí vstupu České republiky do NATO

12. 3. 2019 - 22. základna vrtulníkového letectva

Slavnostní nástup mužstva u příležitosti 20. výročí vstupu České republiky do NATO
Ráda jsem dnes přijala pozvání velitele 22. základny vrtulníkového letectva „Biskajská“ pana plk. gšt. Miroslava Svobody, abych se zúčastnila slavnostního nástupu mužstva u příležitosti 20. výročí vstupu České republiky do NATO. 
Se zájmem jsem zhlédla průlet vrtulníků Mil Mi24 a Mil Mi171 a také poblahopřála pplk. Ladislavu Bartošíkovi, který byl při slavnostním nástupu vyznamenán pamětní mincí u příležitosti 100. výročí založení československého letectva. 
Děkuji panu plk. gšt. Miroslavu Svobodovi, pplk. Tomáši Kaderovi a paní Štěpánce Tříleté, pracovnici vztahů k veřejnosti náměšťské základny, že mě po skončení slavnostního ceremoniálu provedli expozicí mapující historii základny od jejích prapočátků, kdy zde létaly MiGy-15, až po její „vrtulníkovou“ současnost, a seznámili mě i s nedávno otevřenou pamětní síní leteckého veterána, hrdiny našeho západního odboje za 2. světové války, genmjr. Emila Bočka. 
Náměšťskou základnu znám velmi dlouho, ale vždy jsem mile překvapena, jak se vyvíjí a s jakými novinkami neustále přichází. Jsem hrdá, že ji v našem regionu máme, že dává práci zdejším lidem a že je součástí našich vojenských sil, které nám zajišťují mír a bezpečí. Jsem hrdá i na její vojáky, kteří se pravidelně účastní misí v zahraničí a kteří naopak každý rok na své základně vítají své kolegy z partnerských států Severoatlantické smlouvy. Děkuji za dnešek, ale děkuji i za každý den, který všichni tito lidé věnují tomu, aby se starali o naše bezpečí a životy v míru.