Slavnostní nástup příslušníků 22. základny vrtulníkového letectva Biskajská

1. 7. 2019

Slavnostní nástup příslušníků 22. základny vrtulníkového letectva Biskajská

Slavnostní nástup příslušníků 22. základny vrtulníkového letectva Biskajská se uskutečnil včera v prostoru letiště Náměšť.
Bojový prapor z rukou velitele Vzdušných sil AČR generálmajora Petra Hromka symbolicky převzal plukovník gšt. Rudolf Straka, který ve funkci vystřídal dosavadního velitele plukovníka gšt. Miroslava Svobodu.
Zdravice, kterou jsem k přítomným pronesla:

Vážený pane veliteli, vážení vzácní hosté, milé vojákyně, milí vojáci, v prvé řadě bych chtěla poděkovat za pozvání, kterého si velmi vážím. Mé další poděkování nyní směřuji k člověku, který v tuto chvíli stojí po mé levici. Je to váš bývalí velitel, pan plukovník Svoboda. Je to již několik let, kdy jsem měla možnost se s ním potkat, coby ještě jako starostka nedalekého Koněšína a který mě v otázce bezpečnosti, ale to i světové otevřel oči, z čehož čerpám dodnes. Není náhodou, že jsem minulý týden navštívila v Bruselu sídlo NATO a s našimi generály jsem měla možnost pohovořit nejen o naší základně, ale o celkové bezpečnosti a připravenosti našich vojsk. A já mohu nyní předat pozdrav a poděkování za vaši práci.
Panu plukovníkovi bych chtěla poděkovat za to, nejen že profesionálně vedl naší základnu, to se člověk může naučit, a získat zkušenosti, ale co se člověk nemůže naučit je lidskost a té si snad vážím ještě víc. Mít srdce na pravém místě, být vzorem, vstoupit do srdcí jiných a ovlivnit je, umět komunikovat, motivovat druhé, to neumí každý. A já Vám za to pane plukovníku, velmi děkuji, za to že jsem mohla být ve Vaší blízkosti, že jste mě ovlivnil, a přeji Vám na Vaší další cestě pokoj v duši, lásku svých nejbližších a radost z výsledku Vaší práce. 
Novému veliteli přeji, aby ve vyšlapané cestě řady velitelských předchůdců pokračoval s moudrou vizí, kterou základna má, aby ji dál vedl s hlavou vztyčenou a vy jste mu ji pomohli společně naplňovat.