Slavnostní otevření bytového domu v Římově

18.1.2020
Slavnostní otevření bytového domu v Římově

Krásných pět bytů dnes slavnostně otevřeli v obci Římov. A víte, kde je vybudovali? V budově bývalé školy, kterou Římovští postavili v roce 1894. Tehdy sem bylo zapsáno plných 118 dětí. A protože poslední žáčci sem chodili ve školním roce 2004/05, můžeme směle konstatovat, že za celou dobu její existence, za oněch 110 let, zde jistě našly vzdělání tisíce dětí.
To už je nyní minulost, je však krásné, že za touto minulostí nebyla udělána nějaká výrazná tečka třeba v podobě zbourání školní budovy. Naopak – ta i nadále „žila“ různými akcemi, až před třemi lety zastupitelstvo obce rozhodlo, že v prostorách bývalých tříd vzniknou různě velké byty. Záměr se podařil, o čemž se Římovští mohli přesvědčit dnes. S obdivem procházeli prostorami, v nichž mnozí strávili ta nejkrásnější léta svého dětství, a obdivovali nové kuchyňské linky i nové dispozice budovy. Byty jsou zde různě velké, od malé garsonky až po velice velkoryse pojatý byt 2+kk. Výhodou je jejich bezbariérovost a také nádherná zahrada, do níž je budova usazena.
Moc děkuji římovskému panu starostovi Rostislavu Novákovi a všem zastupitelům obce, že mě na dnešní slavnostní otevření pozvali, a děkuji i stařečskému panu faráři P. Stanislavu Mahovskému za krásná slova, jimiž požehnal novému účelu budovy.
Já všem jejím obyvatelům přeji, aby v ní našli harmonii a zažívali co nejvíce šťastných okamžiků. Aby se zde brzy objevili noví římovští občánci, aby v bývalých školních zdech kvetla láska a pocit sounáležitosti. Ať se zde novým obyvatelům, kteří se sem mají stěhovat již 1. února, líbí – a ať Římov díky podobně moudrým rozhodnutím zastupitelstva i nadále vzkvétá.