Úspěch třebíčské whisky

5.9.2019
Úspěch třebíčské whisky

Vzpomínáte si ještě, jak byli mí kolegové ze Senátu nadšeni Třebíčskem? A jak nešetřili chválou na „Trebitsch whisky bar“, barmana Radka Hobzu, a zejména pak na skvělou českou „Trebitsch whisky“? A že se nad ní rozplýval hlavně místopředseda Senátu Jan Horník, který je opravdový znalec?
Téměř pokaždé, když s kolegy mluvím, se mě vyptávají, co je v této originální destilérce nového. A nyní pro ně mám opravdu skvělou zprávu – Trebitsch whisky totiž před několika dny získala další ocenění, a to hned zlaté. Na největší a nejprestižnější soutěži vín a destilátů v Hong Kongu a Číně „China Wine & Spirits Awards“ získala zlatou medaili šarže TREBITSCH Czech Single Malt Whisky 40 %, což je hlavní produkt destilérky. A k tomu do Třebíče míří i bronzová medaile za TREBITSCH Czech Single Malt Whisky 40 % – Single Barrel.
Soutěžily whisky z 55 zemí, které hodnotilo přes sto porotců z řad importérů, distributorů a obchodníků. Konkurence byla opravdu veliká, což pro Trebitsch whisky znamená nejen čínský, ale vpravdě světový úspěch. Ten je navíc dovršen tím, že tato whisky se již prodává i na Letišti Václava Havla v Praze – a tam se dostat není vůbec snadné.
Obě nová ocenění již v „Trebitsch whisky baru“ u Přední synagogy mají vystavena, tak si je můžete prohlédnout i vy. Gratuluji a pevně věřím, že přibudou další.
Krásné fotografie pocházejí od známého fotografa Jakuba Mertla a mého asistenta Milana Krčmáře. Děkuji.