Vánoční jarmark a koncert v Myslibořicích

19.12.2019
Vánoční jarmark a koncert v Myslibořicích

Vánoce se blíží mílovými kroky – a spolu s tím také přibývá různých vánočních akcí. Já velice krásnou navštívila včera v Myslibořicích Obec Myslibořice, kde děti z tamní ZŠ a MŠ už šestnáct let pro své přátele připravují Zpívání na schodech spojené s vánočním jarmarkem. S nápadem, dnes již zavedené tradice přišla tehdy začínající ředitelka Libuše Davidová. Tato akce za ta léta nabyla takové míry, že láká nejen rodiče dětí, ale také návštěvníky z širokého okolí. Proto byly prostory školy plné lidí, kteří si chtěli koupit zajímavé rukodělné výrobky spjaté s Vánocemi, a proto byla hala, kde děti zpívaly, zaplněná do posledního místa.
Na programu byly písničky i básničky, nechyběla ani hra na křídlovku či na saxofon. Paním učitelkám, které celou akci zrežírovaly, se koncert podařilo zajímavě proložit i videoukázkami, takže například písni „Ó vzhlížejme“ předcházela její verze z oblíbené pohádky Anděl Páně. Všechny děti od těch nejmenších z mateřské školy až po ty nejstarší, které zanedlouho čekají přijímací zkoušky na střední školy, vzaly své role velice vážně a bylo na nich vidět, jak si tento večer užívají. A já s nimi, protože na tomto krásném večeru opravdu vládla ta pravá vánoční nálada.
Velmi děkuji ředitelce ZŠ a MŠ Myslibořice Libuši Davidové, že mě na jarmark a na koncert pozvala. Byl to jeden z nejkrásnějších večerů za poslední dobu, na němž jsem si navíc i pěkně odpočinula a při zdobení perníčků s místními dětmi, navracela do dětství. Také děkuji starostovi Myslibořic panu Milanu Palátovi za pěkné přijetí, jakož i všem návštěvníkům, že přišli děti a jejich učitele v jejich snažení podpořit. A samozřejmě úplně největší poděkování zaslouží právě děti. Všechny byly naprosto skvělé!