Výlet s Klubem českých turistů do Radošova

9.2.2020
Výlet s Klubem českých turistů do Radošova
Téměř celý minulý týden jsem strávila v Praze náročnými jednáními, a proto jsem byla moc ráda, že jsem včera mohla vyrazit do přírody. Využila jsem pozvání manželů Tomášových z Klubu českých turistů Třebíč a vypravila se s nimi na pohodový výšlap z Číchova přes samotu na Leštině a Kouty až do Radošova. Tam nás čekal vydatný přísun kalorií, které jsme spotřebovali během chůze, a také živá hudba, s níž jsme si rádi zazpívali pěkné písničky a též zatančili.
Celkem nás šlo asi stopadesát a to z různých směrů. Někteří již cestu znali, já ji absolvovala poprvé. Severozápad Třebíčska je nádherný, má už ryze vysočinský charakter. Z mého pohledu se tedy jednalo nejen o odpočinkovou túru, která mi dodala síly pro nadcházející týdny, ale také o výpravu, díky níž jsem se seznámila s krásnou krajinou (na několika místech bohužel zasaženou těžbou kůrovce, avšak pořád je zde plno míst, na která je radost pohledět).
Děkuji všem, kteří se včerejší túry zúčastnili. Opět jsem zde potkala plno starých přátel, ale také jsem během ní našla řadu nových. Už se těším, až s nimi zase někam vyrazím. A kdybyste se k nám chtěli také připojit, podívejte se na web https://kct-trebic.webnode.cz/, kde jistě najdete výlet přesně podle svého gusta. KČT Třebíč jich totiž pořádá tolik, že si z nich určitě vybere každý.