Vzpomínka na Karla Gotta (14. 7. 1939 - 1. 10. 2019)

2.10.2019
Vzpomínka na Karla Gotta (14. 7. 1939 - 1. 10. 2019)

S hlubokým zármutkem jsem se dnes dozvěděla, že zemřel Karel Gott, bezesporu nejvýraznější zpěvák, jakého kdy Česká republika, ale i někdejší Československo měly. Snad ani nemá smysl vyjmenovávat všechny jeho úspěchy. Při vyslovení jeho jména si totiž asi všichni spíše vzpomeneme na jeho sametový, a přitom tak zvonivý a zvučný hlas, jemný smích a noblesní chování. Svým uměním, které překonávalo všechny myslitelné hranice, dokázal oslovit hned několik generací.
Umělecky nadaný byl ale všestranně, stačí si vzpomenout i na několik jeho filmových rolí a také na jeho krásné malby ve stylu art deco. Talentů, jako je on, se rodí velmi málo, možná jeden za sto let.
Jeho životní cesta se nyní uzavřela. Podlehl velmi těžké a dlouhé nemoci, která zapříčinila, že už nenazpívá žádnou novou píseň ani nenamaluje další obraz. Přesto vím, že Karel Gott z myslí většiny Čechů nikdy nezmizí. Navždy jim při vyslovení jeho jména budou v duchu znít písně jako Lady Carneval, Oči má sněhem zaváté, Když milenky pláčou a mnohé další.
Se slzami v očích se skláním nad jeho památkou.