XIII. ročník soutěže O putovní pohár Barchanu

15.9.2019
XIII. ročník soutěže O putovní pohár Barchanu

Procházeli jste někdy historickým městem po tmě, jen za svitu pouličních lamp? Kouzelné, že? A co teprve, když se v historickém městě za tmy, jen za svitu pouličních lamp, konají závody v hasičském útoku. Přesně takové, jaké již třináct let pořádá Jemnice SDH Jemnice.
Soutěž O putovní pohár Barchanu je už vyhlášená, a tak se do Jemnice v pátek sjelo několik desítek týmů nejen z celého Jemnicka, ale i vzdálenějších míst. Soutěžili muži i ženy a já musím ocenit, jak byli na soutěž všichni připraveni. Obdivuji všechny, kteří se ve svém volném čase takto angažují – ne kvůli těmto soutěžím, které jsou však nezbytné k tréninku na skutečné zásahy, ale prostě proto, že to vnímají jako správnou věc. Byť jsou si vědomi, že občas musejí vyjet k opravdovému požáru, kde může jít o život, přesto bez váhání skočí do auta, aby chránili cizí životy a majetky. To je obdivuhodné a zaslouží si to nejen hlučný potlesk jako na pátečních závodech v Jemnici, ale hlavně finanční pomoc či materiální zajištění. Spolkům, jako jsou dobrovolní hasiči, budu vždy plně nápomocna.
Chtěla bych poděkovat za pozvání jemnickému starostovi panu Miloni Slabému a místostarostovi Zdeňku Hoškovi, kteří mě velice hezky přivítali a s nimiž jsem si moc pěkně popovídala. Jejich historické město je krásné – a rozsvítí-li se lampy, pak je čarokrásné. A mimochodem, náměstí Svobody, na kterém se závody konaly, je pro hasičské soutěže naprosto ideální. Všimli jste si, že má délku zcela přesně vhodnou k běhu s hadicí a následnému útoku na terč?
Ať všechny hasiče a hasičky stále provází svatý Florián a i nadále je ochraňuje v jejich poslání.