Zahájení provozu Třebíčského expresu

26.6.2020
Zahájení provozu Třebíčského expresu

Jsem ráda, když lidé během nějaké krize či nepříjemné situace nesloží ruce do klína, a naopak se všem nepříjemnostem rozhodnou postavit. Koronavirová pandemie jednu krizi způsobila – a to zejména v cestovním ruchu. A proto mě těší, že Okresní hospodářská komora Třebíč se rozhodla pomoct právě cestovnímu ruchu v Třebíči – a to zřízením vlakové linky, která spojí různé zajímavosti v Třebíči.
Ne, nedělám si legraci, jen musím dodat, že tento vlak nemá koleje a že je trochu menší než běžná vlaková souprava. Jedná se o turistický vláček s názvem Třebíčský expres, který vyjíždí od Alternátor - Ekotechnické centrum Třebíč směrem k bazilice sv. Prokopa, přes Karlovo náměstí k Aquapark Laguna a poté k Hotel Atom Třebíč, kde se otočí a stejnou cestou jede zpět.
Jedná se o pilotní projekt, a proto je možné, že na něm třeba někdo ještě najde nějaké mouchy. Když jsem bojovala o to, aby na Dalešické přehradě vznikla lodní doprava, nebylo tomu jinak – a taky si dodnes vzpomínám, jak náročné bylo vyběhat všechna povolení a vysvětlit odpovědným orgánům, že takový projekt má smysl. A proto se dokážu vcítit do lidí, kteří si vzali projekt Třebíčského expresu za svůj. Oni mu věří a také museli spoustu věcí vyběhávat, odpovídat na otázky, k čemu je taková věc vůbec dobrá. A také oni několikrát narazili a své plány museli měnit – pokud ale lidé uvidí, že vláček je zajímavé zpestření zdejšího turistického ruchu, pak se třeba pohnou ledy a vláček dostane povolení jezdit i v příštím roce, a to třeba i po lepších trasách, než jaké může zdolávat nyní.
Držím palce, ať se mu v Třebíči Město Třebíč zalíbí – a vám, kteří se s ním svezete, ať na cestu svítí sluníčko.