Cesta kolem světa s koněšínskou školou

15. května

Cesta kolem světa s koněšínskou školou

V sobotu 19. května od 14. hodin odstartuje z areálu Borovinka v Koněšíně 8. ročník Cesty za zdravím, tentokrát na téma Cesta kolem světa. Tato akce pro děti je jedna z řady aktivit, které škola realizuje v rámci svých projektů Zdravé školy. V síti Škol podporujících zdraví je škola zapojena od roku 2008 a finančně jsou tyto aktivity pravidelně podporovány z Fondu Vysočina a obcí Koněšín.

Letošní ročník Cesty za zdravím je spojen i s charitativním projektem Pletení pro Afriku. ,,Na projekt, do kterého se zapojují lidé z celého světa, mě upozornila dcera a před dvěma roky byly upleteny nebo uháčkovány první čtverce o velikosti 20 cm na 20 cm. Do Afriky odešleme dva balíky těchto upletených čtverců a prostředky na poštovné se budeme snažit získat dobrovolnými příspěvky dospělých na Cestě za zdravím. Díky úžasné aktivitě rodičů, zaměstnanců školy a ochotných lidí nejen z Koněšína se nám podařilo shromáždit téměř sedm set čtverců, které v sobotu společně připravíme k odeslání. Všem, kteří se do projektu zapojili, chci touto cestou poděkovat,“ říká ředitelka školy Jitka Rychlá.

Charitativní aktivity školy oceňuje i starostka obce Hana Žáková „Je úžasné, že v dnešním uspěchaném světě si lidé našli chvilku a věnovali ji této práci, která pomůže dětem.“

Projekt Pletení pro Afriku bude v koněšínské škole pokračovat dalším ročníkem. Obětaví dobrovolníci mohou zasílat své výrobky na adresu školy nebo prostřednictvím žáků školy. Podrobné informace k projektu najdete na webových stránkách školy.