Cesty za poznáním

září 2018

Cesty za poznáním

Se zájezdy jsem začala před dvaceti lety, kdy jsem nejprve organizovala společnou dopravu na některé z divadelních představení v Brně, Praze nebo Jihlavě.

Požadavek vzešel z aktuální poptávky občanů a kamarádů. 
Následovaly zájezdy na cyklostezky do Rakouska, ale i v ČR. A k tomu se přidaly zájezdy pro turisty nejdříve jednodenní, nyní vícedenní. 
Organizace různého druhu mě vždy bavila a nikdy jsem neměla problém vymyslet, kam pojedeme. Spíše jsem musela své představy krotit, jelikož by to vydalo na několik dalších zájezdů. 
Ráda cestuji a mám potřebu vozit lidi na místa, kde jsem se sama cítila dobře nebo o kterých jsem se dočetla spoustu pěkných recenzí. 
Nejdříve jsem vše zajišťovala sama, ale později jsem zjistila, že ukočírovat několik skupinek cyklistů a do toho skupinky turistů není jednoduché. Navíc vše sladit tak, aby si každá skupina přišla na své a potkávaly se přesně na místech, kde potřebujete, je opravdu náročné. 
Před několika lety jsem oslovila paní Mgr. Jarmilu Abrahamovou a nyní již mohu říct, že jsme sehraný tým. Jarka je skvělou průvodkyní, zatímco já mám na starosti vše od vymýšlení programu až po logistiku. Nejedná se ale o výdělečnou akci. Jsme poměrně stálá skupina kamarádů a přátel, kteří se těší, že opět za rok někam společně poputujeme. 
Největší radost mně vždy udělá, když je ve zdraví a hlavně všechny přivezu nazpět do jejich domovů.