Jana Fučíková

keramička a výtvarnice

Jana Fučíková

Hanka zkrátka srší nápady a u nás v obci se pořád něco děje . A kdo by nás měl v Senátu nejlépe zastupovat, než ten který je stále s námi, mezi námi a dobře nás zná ? 

Co určitě neočekáváte od senátorky? 

Že bude chtít do Senátu, jen kvůli osobní prestiži, moci, či výplatě.

 

Co očekáváte od dobré senátorky a proč?

Očekávám, že bude znát potřeby obyčejných lidí, bude nás co nejlépe zastupovat  a svůj názor dokáže prosadit. Bude slušná a empatická.

 

Které dobré vlastnosti vidíte u Hanky?

Hanka má veliký přehled o problémech a potřebách lidí kolem sebe ( ještě aby ne, když se 20 let pohybuje v komunální politice a z toho je 18.let starostkou naší obce. )  Srší nápady, je pracovitá, empatická a umí jednat s lidmi.  Má veliký dar vidět cestu tam, kde by ji málokdo hledal, a dar  lidi spojovat :-) Velmi si na ní vážím toho, že nezapomíná ani na lidi, kteří neměli v životě tolik štěstí a mají zdravotní omezení, či nějaký těžký životní úděl. Pomáhá jak může, ať osobní návštěvou, radou, slovem, podporou, ví zkrátka i kam se popřípadě obrátit, aby lidi podpořila, nasměrovala a co nejvíce jim  pomohla. Dokonce se snaží pomoci i svým pohybem, za který v eppce od ČEZu sbírá body, na podporu neziskových organizací, škol nebo obcí. Kdykoli jde nějakou delší trasu, či sportuje má ji zapnutou. Jelikož mám doma dvě děti, oceňuji i to, že se ráda dětem, ve svém volném čase, věnuje a učí je hravou formou historii naší obce, putuje s nimi po významných místech v okolí. Děti jí naslouchají a společně se na sebe vždy těší. Podporuje a pomáhá i naší starší generaci. Organizuje každý rok setkání důchodců, atd, atd.