Jeden stan nestačí

srpen 2018

Jeden stan nestačí

Velice pěkným počinem, který se teď znovu podařil Ekologickému mikroregionu Horácko, je pořízení další sady party stanů.

Ty si objednalo všech 33 členských obcí, takže každá z nich bude mít nyní stany dva. Ty první jsme totiž objednávali už v roce 2012, a protože se velmi osvědčily, rozhodli jsme se zakoupit další. Obce je mohou využívat při nejrůznějších oslavách a akcích, jako jsou třeba poutě, hasičské závody, setkání rodáků a mnoho dalších.

Obce si stany mezi sebou i půjčují, což se mi jako předsedkyni mikroregionu moc líbí. Dokládá to nejen jejich solidaritu, ale také fakt, že v obcích kvete velice bohatý společenský život, kdy – s parafrází na název jednoho známého filmu – jeden stan nestačí. A ani dva, neboť akce v našich členských obcích bývají hodně velké. A tak si obce navzájem vypomáhají a stany cestují z místa na místo. Jsem moc hrdá na to, že mohu stát v čele tak velkého, ale zároveň i tak aktivního spolku obcí. Někdy není jednoduché najít takovou cestu, která by vyhovovala úplně každému, ale o to více mi dělá radost každá akce, která se mikroregionu povede – a právě pořízení stanů je jednou z nich.