Štěpánský pochod s KČT Třebíč

26.12.2019
Štěpánský pochod s KČT Třebíč

Občas déšť, občas sluníčko – zkrátka proměnlivo. Ale rozmary počasí nemůžou nikoho rozházet, je-li ve společnosti dobrých lidí a přátel. Právě jako dnes, kdy jsem absolvovala turistický pochod z Třebíče do Vladislavi přes Ptáčov a Hostákov.
Pozvali mě na něj manželé Tomášovi, přičemž právě pan Ladislav Tomáš předsedá Klubu českých turistů Třebíč. Víte, že 16. prosince oslavil KČT Třebíč již 96 let svého trvání? Tak dlouho tu turisté působí a v dnešní době jsou díky svému předsedovi a jeho kolegům jedněmi z nejaktivnějších v republice. Prakticky není víkendu, kdy by členové KČT Třebíč nepořádali nějaký výlet, výšlap či i několikadenní akci. Jezdí po celé republice, ale i do zahraničí. Prochozené tak mají rumunské či ukrajinské hory, odvážili se ale i do Kyrgyzstánu, Gruzie, Nepálu či Vietnamu. Vše „natěžko“, mnohdy se spaním „nadivoko“.
Dnešní výlet byl samozřejmě zcela jiného rázu. Štěpánský pochod, jak se tato tradiční akce nazývá, se letos konal už po jednatřicáté a slouží spíše k protažení kostí po vánočním nicnedělání. Potkávají se na něm lidé všech věkových skupin – ale ze stejného těsta. Tedy pohodáři, kterým nevadí nějaká ta dešťová kapka, zato však s humorem na rozdávání. Lidé, mezi kterými je mi dobře, mi připomněli výlety, jež občas pořádáme v Koněšíně. Dnešní „vejšlap“ se mi proto velmi líbil a už teď se těším na další. KČT Třebíč jich má na nejbližší týdny připravenou celou řadu (ostatně podívejte se na https://kct-trebic.webnode.cz/).
Moc děkuji všem zúčastněným za dnešní skvělou odpočinkovou akci, a hlavně Evě a Ladislavu Tomášových, že mě na ni pozvali.