Vernisáž výstavy Tři perly UNESCO
9. 6. 2020Všem mohu vřele doporučit výstavu Tři perly UNESCO, která včera začala v třebíčském Komunitním centru Moravia. Můžete se díky ní seznámit s „uneskovými“ městy Kraje Vysočina, tedy Telčí, Žďárem nad Sázavou a Třebíčí. Výstavu uvedli třebíčský místostarosta Pavel Janata, Oldřich Janota ze společnosti Foibos BOOKS, která je hlavním pořadatelem výstavy, a zároveň nakladatelstvím, v němž se tisknou publikace zaměřené na významné architektonické památky, a třebíčský historik Rudolf Fišer. Ten hosty také seznámil s panely věnovanými Třebíči, přičemž ke každému znal nějaký poutavý příběh.
Výstava již navštívila Telč a Žďár nad Sázavou, po Třebíči zamíří do Prahy. V Komunitním centru bude k vidění do 30. června, tak neváhejte a přijďte se na naše perly UNESCO také podívat.
Další aktuality
16. 6. 2026
Kdo je připraven, není překvapen.
V pondělním dopoledni jsem měla možnost sledovat rozsáhlé taktické cvičení v ZŠ Havlíčkova v Moravských Budějovicích.
15. 6. 2026
Velký talent z malé obce
Když jsem loni navštívila Odunec, obec s pouhými 90 obyvateli, provedl mě po ní starosta Milan Šabatka. Během našeho povídání se zmínil také o své dceři Sáře, která studuje operní zpěv.
14. 6. 2026