Jarní putování s hůlkami
říjen 2018
Ráda se účastním pěkných akcí, které mě inspirují.
Jednou z nich je akce Zdravého města Třebíč – vycházky s hůlkami. Techniku chůze s hůlkami nordic walking jsem se chtěla naučit, a tak jsem vyrazila na několik vycházek, které Zdravé město Třebíč organizuje. Mimochodem, paní Iveta Ondráčková je skvělou představitelkou této organizace s výbornými nápady. Na základě této inspirace jsem zavedla jarní putování s hůlkami u nás v obci. Hůlky se staly nejen módní záležitostí, ale stále více starších občanů je používá také proto, že jim usnadňují chůzi. Ne všichni je ovšem umějí používat tak, aby chůze s nimi nebyla námaha, a naopak přinášela radost z pohybu. Opět jsem měla svoji nově získanou zkušenost předat dál, a tak jsem vymyslela tři různé výlety s hůlkami, pozvala nejen místní občany, ale i přespolní. Myšlenka se ujala, a navíc to byla vždy velmi milá a plodná setkání. Děvčata z Kozlan a Třesova, která s námi absolvovala putování, přišla s nápady na organizaci výletů i v jejich okolí, a tak se nám rozšířila možnost poznání další částí, které byť tak blízko, jsme vůbec neznali. Mám pokaždé opravdu velkou radost, když zasetá myšlenka roste a má pokračování.
Další aktuality
16. 6. 2026
Kdo je připraven, není překvapen.
V pondělním dopoledni jsem měla možnost sledovat rozsáhlé taktické cvičení v ZŠ Havlíčkova v Moravských Budějovicích.
15. 6. 2026
Velký talent z malé obce
Když jsem loni navštívila Odunec, obec s pouhými 90 obyvateli, provedl mě po ní starosta Milan Šabatka. Během našeho povídání se zmínil také o své dceři Sáře, která studuje operní zpěv.
14. 6. 2026